zofim.org.il
  
 


 
שבט גבעתיים
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » שבט גבעתיים » כתבה: אני חושב שהדבר הזה שינה אותי

תמונת מגזין אני חושב שהדבר הזה שינה אותי פורסם על ידי תמיר לביא
בתאריך 19/3/2014
בכתבה זו צפו 3496 גולשים

אני חושב שהדבר הזה שינה אותי.

אותה תוכנית הדרכה, ״המסע בצופים״ שעוד לא נכנסה לשימוש כבר הספיקה לשנות בי דברים.
הכל התחיל ביום אחד בתחילת שנה כשבדף הפייסבוק של התנועה פירסמו את הפוסט: ״רוצים להשפיע על תוכנית ההדרכה החדשה של התנועה: המסע בצופים? הצטרפו לקבוצה. זוהי ההזדמנות שלכם להשפיע על תנועה שלמה!". לא היה לי מושג מה זה הולך להיות ולאן זה יתגלגל אבל הצטרפתי.


בפעם ראשונה נפגשנו בחברת הסטארט אפ
memeni ושם הסבירו לנו בקצרה על ה"דבר" הגדול הזה. זה היה פיילוט של דרך כתיבת התוכנית. כמובן שיצאתי בסוף עם חויות ואנשים חדשים שהכרתי  וכמובן הכרות קטנה עם התוכנית. אבל אחרי הכנס מיון של השכבג, שכבר הבנתי מה זו השיטה/הגישה/ התוכנית הזו כבר הייתי בטוח: הדבר הזה גאוני! אני לא אסביר עליה פה כי יש את
הסרטון המושקע ועוד הסברים באתר.

בסופו של דבר הגעתי לכנס, בבית מלון באשקלון. רק אז הבנתי באמת כמה זה הולך להיות משמעותי. כשהכנס התחיל, ראיתי כמה אנשים שהכרתי בפיילוט הראשון, במיון שכב"ג, בוגרים של השבט וגם להפתעתי את בת דודה שלי שעושה שנת שירות. בהתחלה חילקו לנו נעליי בית עם הדפסה של חבצלת הצופים (כדי שנרגיש בנוח) ומשפט מעורר השראה, לאחר מכן התחילו להסביר לנו על התוכנית, ואז היה מופע קצר ונחמד. התחלקנו לרביעיות וברביעיה שלי היו מרכזת הנהגה, חברת שנת שירות, שכבגיסטית ואותי. יום אחרי זה הצטרף אלינו עוד מרכז הנהגה בכתיבה. כתבנו, וכתבנו הרבה. בהתחלה היה קשה כי בצורת חשיבה היא בכלל שונה לגמרי מההדרכה 2000, אבל אחרי הפעולה השנייה כבר התרגלתי ונכנסתי לראש המיוחד. כל פעולה נכתבה עם המון מחשבה, שינוי אינסופי של קבוצות מתודות עד אשר הפעולה היתה "מושלמת". מן הסתם גם צריך לבדוק כמה היא מעולה אז ה"פרפר" שהיה איש תוכן, היה מאשר אותה ומציע הערות לשיפור (הוא נקרא פרפר מכיוון שהיה לו סיכת פרפר ענקית על הבגד והוא עבר בין הצוותים) ולאחר מכן מקלידים אותה למחשב ושולחים לעמדת האיסוף.

אולם הכתיבה, דבר מדהים בפני עצמו, אולם מיוחד, עם הרבה אלמנטים צופיים, דברים מעניינים וכל מיני דברים גם משאר העולם. גם השולחנות עצמם - המפות היו מנייר שאפשר לכתוב עליו ולהעלות רעיונות, תזכירים בדברים עליהם חשבנו או סתם לקשקש (רעיון גאוני!!) וכמובן התגלית שהתגלתה מול עיני –  שלומקוף!

כל פעם שסיימנו לכתוב פעולה, כשהיא הגיע לעמדת האיסוף, קיבלנו בלון בצבע השכבה - שלי היה תכלת - שכבה ה'.

אחת הפעילויות תוכן שכתבנו היתה בנושא של סיסמאת הצופה "היה נכון". לא ידעתי כל כך מה פירוש הסיסמא אבל בעזרת המומחית תוכן בנושא צופיות שהביאה לנו הסבר מפורט על הסיסמא, אני עכשיו יודע.
פגשתי בכנס הרבה אנשים חדשים, בוגרים של השבט, הורים מתנדבים, מרכזי שבטים והנהגות, שכבגיסטים מעניינים ובניהם גם שכבגיסט שהכיר את המבנה שהייתי האחראי מבנה שלו במחנה האחרון והוא מאוד התלהב ממנו!!

 

בסוף הכנס, הרגשתי תחושת סיפוק, אני השפעתי על התנועה!! 

הפרוייקט הזה חיזק את הקשר שלי לתנועה, למה אני אוהב אותה ולמה בחרתי להצטרף אליה. הבנתי שאני רוצה להמשיך להדריך ולהשפיע. חזרתי מהכנס עם כוחות מחודשים ורצון. 

 

-תמיר לביא, כיתה יא', שבט גבעתיים-

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 0 תגובות | הוספת תגובה